اکتبر 23, 2021

Spectre شرکت اچ پی، باریک ترین لپ تاپ و رقیب پیروز در نبرد با مک بوک اپل و XPS 13 شرکت دل

آخرین دستاورد اچ پی یا به عبارتی زیباترین و نازکترین لپ تاپ دنیا

به گزارش نمایندگی اچ پی این لپ تاپ فاقد یک صفحه نمایش  چرخشی و یا کیبورد جدا شدنی و یا رزولوشن بسیار بالا میباشد. حتی فاقد یک صفحه ی لمسی میباشد ولی با این حال اچ پی اعتقاد دارد که این برند   جدید میتواند رقیبی جدی برای اپل و dell بوده و لقب باریک ترین لپ تاپ را به لطف پردازنده ای قدرتمند و طراحی فراباریک به خود اختصاص دهد.

Spectre 13

اچ پی، تنها 10.4 میلی متر ضخامت داشته که بر ضخامت 13.2 میلی متری مک بوک اپل  و ضخامت 15.2 میلی متری  لپ تاپ xps 13 دل غلبه نموده تا لقب باریک ترین لپ تاپ دنیا را به خود اختصاص دهد. علیرغم این طراحی باریک، اچ پی از پردازنده ای 5 و 7 هسته ای  در آن استفاده  نموده است در حالی که اپل، از پردازنده ی Core M که کمتر قدرتمند میباشد در خط تولید لپ تاپ های باریک خود استفاده نموده است.

 

اگرچه Spectre از مک بوک اپل سنگین تر است و مجهز ب بدنه ای ترکیبی از آلومینیوم و کربن فیبر میباشد. به نقل از اچ پی، علیرغم باریک بودن این لپ تاپ جدید میتواند  9.5 ساعت برای استفاده های عادی شارژ دهی نماید که در صورتی که صحیح باشد، حتی به پای شارژ دهی 12 ساعته ی مک بوک اپل نمیرسد.

 

سالیان سال بوده است که اپل به عنوان نوآور و سردم دار نوآوری مطرح بوده است ولی این بار اچ پی گوی سبقت را پیش گرفته است.

 

به نقل از نمایندگی اچ پی، برای رسیدن به ضخامت 10.4 میلی متری، چیز های زیادی را باید مجدد طراحی کرد که میتوان به سیستم  پراکنده سازی گرما برای پخش کردن گرمای ایجاد شده به وسیله ی پردازنده های Core i اشاره کرد. برای این کار، HP اقدام به توسعه ی سیتسم های خنک سازی هایپربولیکی نموده است که از  دو فن برای ایجاد یک فشار مثبت برای  ارسال هوا به خروجی لپ تاپ استفاده میکند.

 

تمرکز HP بیشتر بر روی باریک بودن این محصول بوده است. به گفته ی این شرکت، بعضی از افراد، سبک بودن و باریک بودن را بر صفحه نمایش لمسی ترجیح میدهند.

 

شرکت اچ پی به عنوان بزرگترین سازنده ی سیستم های کامپیوتری در ایالت متحده و دومین سازنده ی سیستم های کامپیوتری در جهان، به دنبال ارتقای محصولات لوکس خود در  بازار و رونمایی از لپ تاپ هایی بسیار لوکس بوده است.

 

در پشت صفحه نمایش این لپ تاپ شاهد وجود طراحی هایی شکیل همراه با نگین های طلایی و نقره ای بسیار ریزی هستیم که زیبایی شاهکارانه ای را به این محصول اچ پی بخشیده است.

این لپ تاپ از یک صفحه نمایش فول اچی دی 13.3 اینچی برخوردار بوده و دارای 8 گیگابایت حافظه ی اصلی، 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی و سه پورت USB بوده که از این ماه میتوان انرا با قیمت 1169.88 دلار  پیش خرید نمود.

گذاشتن یک نظر