اکتبر 23, 2021

تبلت جدا شدنی و جدید و البته مقرون به صرفه ی اچ پی، تمامی معایب نیاکان خود را اصلاح کرده است

شاید برای هر شرکتی ساخت سیستم های کامپیوتری ترکیبی ارزان قیمت  که فاقد هیچ عیب اساسی باشند بسیار مشکل باشد. بار ها شاهد این بوده ایم که محصولات کامپیوتری ارزان قیمت از صفحات نمایش بدی برخوردار بوده اند و در عین حال نیز تجهیزات جانبی را باید به صورت مجزا برای آنها خریداری کرد. ولی نباید چنین نظری را در خصوص تبلت 10 اینچی جدیدی اچ پی یعنی Pavilion X2 داشت. این تبلت دارای ابعاد کوچکی بوده و فقط دارای هزینه ی 300 دلاری میباشد و در نگاه اول به نظر میرسد که هر چیزی به شکلی صحیح در این تبلت ایفای نقش میکند.

به گزارش نمایندگی رسمی اچ پی شرکت اچی پی در سال گذشته از تبلت  جدا شدنی خود رونمایی کرد ولی این تبلت دارای یک کیبورد انعطاف پذیر بود که بسیار آسان از خود تبلت جدا میشود. اچی پی در محصول جدید خود این اشکال را بر طرف کرده است: مدل جدیدی که از سوی این شرکت ارائه شده است، دارای کیبوردی با بدنه ی مستحکم و اتصال مغناطیسی قوی و لولای مناسبی میباشد.

البته این ویژگی  شاید در تمامی تبلت های جدا شدنی مشترک باشد ولی چیزی که این مدل را متمایز از سایر مدل ها نموده است این بوده که  این مدل برگشت پذیر میباشد! شاید  این موضوع در ابتدا جای تعجب و شگفتی برای شما داشته باشد.

تبلت x2 اچ پی به  نظر مشابه با نیاکان خود میباشد ولی تغییرات زیادی در این مدل جدید اعمال شده است که میتوان به کانکتور شارژ USB از نوع c، پورت میکرو HDMO و طول عمر باتری 10 ساعته ی آن اشاره کرد. کیبورد این محصول کمی فشرده تر و جمع و جور تر طراحی شده است  و این مدل 300 دلاری مجهز به ویندوز 8 را به محصولی ایده آل مبدل ساخته است که  به هیچ وجه جای بد گویی ندارد.

 

کارشناسان فنی نمایندگی HP معتقدند شرکت اچ پی در حال تازه سازی  طراحی چندین سری از لپ تاپ های  خود ، مخصوصا لپ تاپ های 14، 15.6 و 17 اینچی سری HP ENVY میباشد. این لپ تاپ ها ارتقای استانداردی را دریافت خواهند کرد و از پردازنده های 5 و 7 هسته ای اینتل  و پردازنده های A10 شرکت AMD و همچنین کارت های گرافیکی GTX 940M، 950M  شرکت NVIDIA و یا کارت های گرافیکی Radeon R7 و R6 شرکت AMD برخوردار خواهند بود.

این لپ تاپ ها  از نظر بدنه نیز ارتقا یافته اند:  مدل های Envy 14 و 15.6 مجهز به یک لولایی بوده که در زمان باز کردن درب لپ تاپ، یک حالت شیب داری به کیبورد داده و استفاده از آنرا آسان تر میسازد.

همه ی این محصولات در ماه آینده و با قیمت شروع 300 دلاری برای X2 و قیمت 700 الی 1000 دلاری برای خانواده ی Envy و آنهم بسته به اندازه و پیکربندی دستگاه عرضه خواهد شد.

گذاشتن یک نظر